Barel Bağları

Barel Bağları, konum olarka tipik Batı Trakya terruarını göre 1-2 derece daha soğuk bir bölgede yer almaktadır.Toprak üst katmani tinli özellik göstermekle beraber 1m'lik profilin de kalsiyum bandı ile kırmızı bol demirli toprak katmani ihtiva eder. 1,5-2 m 'ler de ise asmanin çok sevdiği mavi kil bulunmaktadır. Bölgemiz yağış olarak uzun yıllar baz alındığında ortalama 550-600 mm yağış görür.Bağlarda bir yılın çoğunluğunda poyraz rüzgarı hakim iken kalan zaman lodos rüzgarı esmektedir. Barel Bağları farklı iki parsel halinde bulunmaktadır, ilk parsel doğu dan batıya eğimli 41'01'22.26"K 27'39'55.68" 85 m rakım da kurulmuştur. İkinci parsel ise şaraphaneye 500 m uzaklıkta 41'01'05.17” K 27'40'10.88” D 63m rakım da kuzeyden güneye doğru dikim yapılmıştır. Bağlarımızda verim ortalama 550 ile 700 kg / da değişmektedir.

 

İlhamını keyifli ve samimi dost sohbetlerine tanıklık eden sofralardan, lezzetini ise Trakya’nın bereketli topraklarından alan Barel Vineyards, 2010 yılında Akın ailesi tarafından hayata biraz daha tat katmak amacı ile kurulmuş. Barel ismi ailenin iki çocuğu Elif ve Barkın Akın kardeşlerin isimlerinden geliyor. Günden güne lezzetlenen bu tadı başka damaklara da ulaştırmak ve paylaşmak isteyen Akın ailesinin en genç ferdi Barkın Akın, tutkusunu gençliği ve profesyonelliği ile birleştirerek, bugün 100 dönüme ulaşan bağlarıyla, Barel Vineyards şaraplarını yepyeni dostlara ulaştırıyor.

Karaevli Köyü - Tekirdağ

Bugünkü Tekirdağ Karaevli Köyü’nün, Eski Bağlar Mevkisi’nin deniz kıyısına kurulu olan Hera’nın Surları (Heraion Teichos) , o günlerde bir liman kentiydi. Bu limandan gemilerle Avrupa’ya gönderilen ürünlerin başında da bölgenin leziz şarabı gelirdi. O günden bugüne her dönem Karaevli’de bağcılık yapıldı. Çünkü bölgenin verimli topraklarını çevreleyen Ganos dağlarının kazandırdığı ılıman iklim, bölge kıyılarına vuran Marmara’nın sert rüzgarlarıyla birleştiğinde tadına doyulmaz üzümler yetişmesini sağlıyordu.
Bu bereketli topraklarda geçmişten beri yetişen Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Shiraz cinsi üzümler, Barel Bağlarında sabahın ilk ışıklarında elle salkım salkım hasat ediliyor ve hiç beklemeden bağların içinde bulunan şaraphanede işlemeye alınıyor. Şato tipi üretim denilen bu yöntemle bölgenin leziz üzümleri yüksek kaliteli Barel Vineyards şaraplarına dönüşüyor. 1997 yılında kurulduğundan bu yana 150 dönüme ulaşan bir alanda, modern bağcılık ve tekniklerin uygulandığı Barel Bağları, Trakya’nın mucizevî teruarında yetişen üzümlerin en doğru şartlarda şaraba dönüştürülmesi amacı ile kaliteye odaklı bağcılık teknikleriyle geliştiriliyor.


Tanıtım Videomuz